Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rapelc/domains/zagrosaccess.ir/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rapelc/domains/zagrosaccess.ir/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rapelc/domains/zagrosaccess.ir/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
پیچ و رولپلاک سنگ نما و شیوه های آن به روش دسترسی با طناب | کار در ارتفاع زاگرس

درباره پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان : می خواهید هر چیزی را بر روی آجر یا دیوار بتونی ، تخته سنگ یا سطح سخت دیگر (به غیر از چوب) سوار و یا اویران کنید ، حتما به رولپلاک احتیاج دارید. رولپلاک ها میله ها و میخ ها و پیچ ها را در سطوح سخت گفته شده نگه می دارد ، و یا از ان ها به عنوان اویزان کننده استفاده کنید. در این مقاله به پیچ و رولپلاک سنگ نما وهمچنین استفاده ان ها در کار در ارتفاع و دسترسی با طناب می پردازیم.

نمای ساختمان

برای ساخت نمای ساختمان ها از اجسام سخت استفاده می شود که میخ و یا پیچ فرو کردن در ان ها سخت به نظر می اید اما با استفاده از رولپلاک ها این امر تا حد زیادی اسان شده است. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنیم بهتر است نگاهی به تعریف بنایی بیندازیم.

به بیان ساده به هر انچه که بناء بر روی زمین می چیند بنایی گفته می شود. به بیانی دیگر اگر اشیاء و اجزای ساختمان توسط بناء و یا کارگر چیده شده باشد به ان بنایی گفته می شود که این اجزاء و اشیاء شامل اجر و سنگ و همچنین دیوارهای بلوکی. دیوارهای بلوکی از بلوک هایی به نام بلوک نرم ، بلوک ترمالیت ، بلوک بتونی و یا بلوک خاکستر(نیم سوز) تشکیل شده است. دیوارهای بلوکی را بسیار سریع تر از اجرها می توان قرار داد به همین دلیل از ان ها معمولا برای دیوارهای داخلی خانه های مدرن استفاده می کنند. این نوع دیوارها معمولا با مقداری گچ پوشانده می شوند البته نه همیشه!!

اگر دیوار محکم و توپری دارید این دیوار می تواند از اجر بلوک و یا سنگ ساخته شده باشد.

بتن کاری

بتن کاری نوعی بنایی محسوب نمی شود اما چرا به ان اشاره کردیم؟ چرا که روشی که برای سوراخ کردن ان و در نتیجه استفاده از پیچ و رولپلاک در ان ، همان روشی است که برای نوع دیگری از مصالح مانند اجر و سنگ و به طور کلی سطوح سخت استفاده می شود. به همین ترتیب می توان از روش های یکسانی برای تعمیر ان استفاده کرد.

چگونگی پیچ و رولپلاک نما

مرحله اول برای استفاده از رولپلاک و پیچ برای نما و یا دیوارهای داخلی

مواد و مصالح استفاده شده در بنایی معمولا سخت هستند اگر که در شرایط خوبی هم باشند که شرایط سخت تر هم خواهد بود. برای اینکه بتوان حفره ای در این سطوح ایجاد کرد به دریلی قدرتمند به همراه چکش نیاز خواهید داشت. پیشنهاد می شود از دریل هایی با قدرت کمتر از 500 وات استفاده نکنید چرا که کار شما را سخت تر می کنند. اگر از دریل به صورت مداوم استفاده می کنید به کمی هم استراحت دهید تا بتوان راحت تر به این سطوح نفوذ کرد. اگر برای خرید دریل دچار شک و تردید هستید می توانید از کسانی که در این کار مهارت دارند و یا از فروشگاه های وسایل برقی و ساختمانی کمک بگیرید.

دریل کردن در پیچ و رولپلاک

علاوه بر این ها دریل مورد نظر شما باید از اندازه مناسب کار شما نیز برخوردار باشد که می توان از از شکل دریل فهمید مه برای کار بتونی ساخته شده است و یا کارهای بنایی. دریل های بنایی معمولا قسمت برنده ان ها کمتر از قسمت صاف انتهایی ان هاست که این توانایی سوراخ کردن بهتر دیوار را فراهم می کند. همچنین از خرید دریل های ارزان قیمت تا حد امکان دوری کنید چرا که کار شما برای نفوذ به این سطوح های سخت را سخت تر می کند.

دریلی که استفاده می کنید می تواند بسیار مهم تر به نظر برسد زمانی که با دسترسی طناب سروکار دارید چرا که در ارتفاع شرایط کمی متفاوت تر است و سطوح نماهای ساختمان ها هم از سختی بالایی برخوردارند پس اگر دریلی با کارایی پایین داشته باشید به احتمال زیاد با مشکل روبه رو خواهید شد.

استفاده از رولپلاک برای نگه داشتن پیچ

یکی از راه های سنتی برای اویزان کردن اجسام و یا کارهایی نظیر وصل کردن پریزهای برق استفاده از پیچ ها می باشد اما مشکلی که وجود دارد این است که نمی توان به صورت مستقیم پیچ را به اجرها و دیوارهای بلوکی و یا سنگ ها پیچ کرد بنابراین همانطور که در مرحله اول توضیح داده شد حفره ای بر روی سطح ایجاد کنید و بعد به چیزی نیاز دارید تا بتوان ان را در حفره ایجاد شده کرد و در واقع در ان سطح باقی بماند و ان چیزی نیست جز رولپلاک. رولپلاک ها بسیار پایدار هستند و در سطح سخت فرو رفته باقی می مانند و می توان از ان ها در سطوحی مانند بلوک ترمالیت دیوارهای سنگی و اجری استفاده کرد حتی اگر مصالح از سختی بالاتری نسبت به وضع عادی داشته باشند.

رولپلاک پلاستیکی

استفاده از این نوع رولپلاک به شما کمک می کند تا بتوانید اشیاء را از دیوار اویزان کنید و یا ان را نگه دارید همچنین می توان از ان برای نمای ساختمان هم بسته به نیاز استفاده کرد. این رولپلاک ها بر خلاف حفره ای که ایجاد کردید گسترش می یابد در حینی که پیچ را در ان پیچ می کنید. اگر پیچ به خوبی ایستاد می توان نشانه ای از این باشد که دیوار شما بتونی و یا از نوع بنایی است. علاوه بر این ها این نوع از رولپلاک ها برای نماهای اجری نیر مناسب می باشد و می تواند کار را به خوبی انجام دهد. رولپلاک های پلاستیکی می توانند راه حل ساده و اسانی برای دیوارهایی مرغوب باشند چرا که این دیوارها به راحتی سوراخ می شوند و رولپلاک ها نیر به راحتی می توانند وسایل و اشیاء را نگه دارند.

نتیجه گیری

برای کارهایی نظیر پیچ و رولپلاک سنگ نما، نماشویی، نورپردازی نما، رنگ آمیزی مخازن صنعتی که کاری مهم برای ساختمان ها به شمار می اید استفاده از دریل مناسب و قدرتمند امری مهم محسوب می شود و همچنین باید از رولپلاک ها برای تثبیت استحکام پیچ ها و اسکوپ سنگ نما در نتیجه اشیاء و وسایلی که روی ان ها سوار می شوند استفاده کرد و از تجهیزات ایمنی برای دسترسی طناب نیر نباید غافل شد چرا که به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و همچنین صرفه جویی در وقت می شود.